«برای نویسنده‌شدن نیست که می‌نویسم. می‌نویسم تا در سکوت به آن عشق که شبیه به هیچ عشقی نیست دست یابم.»

-کریستین بوبن

دو دلیل بی‌تفاوتی

باید عاشق شوی تا بتوانی ادامه دهی. اما می‌شود اول ادامه داد بعد عاشق شد. یا خلافش هم هست، می‌توانی عاشق شوی ادامه دهی و ناگهان بی‌تفاوت شوی. امان از این بی‌تفاوت شدن. این بی‌تفاوت شدن دلیلش ممکن است دو چیز باشد. یکی اینکه به آن امر عادت کردی و دومی هم دلیلش ادامه دلیل اولی است، چون عادت کردی نسبت به ان امر دیگر کنجکاو و جویا نیستی.

یک جمله تاثیرگذار

در سخنرانی امشب در کلاس وبلاگ نویسی استاد عزیزم شاهین کلانتری مهمانی بی‌نظیر دعوت شده بود به نام سامان فائق جمله‌ای گفت که تا همین الان که ساعت نزدیک به 12 شب است در سرم می‌چرخد. ” عادت قوه تفکر و خلاقیت را خاموش می‌کند.” در همین راستا بود که خواستم چند کلمه‌ای را درباره ذهن مشغولم بنویسم و بعد وقتی که تقریبا ذهنم را روی صفحه صفید لپ تاپ خالی کردم به رختخواب بروم و بخوابم.

من

از وقتی که خودم را شناختم، یعنی وقتی که احساس کردم کمی بزرگ شده‌ام یا نه وقتی که حداقل فهمیدم که، که هستم تصمیم گرفتم راه خودم را پیدا کنم. درست است که از همان دوران کودکی علاقه داشتم که نویسنده شوم، اما رسیدن به جایی که الان هستم نیز در خوابم نمی‌گنجید. جایی که من ایستاده‌ام ممکن است برای شما شوخی باشد و بگویید مگر کجا هستی، باید عرض کنم که من به اندازه خودم تلاش کردم و می‌کنم درست است که جایی هستم یک نقطه شروع است اما هیچوقت راضی به ایستادن در این نقطه نیستم. من تمام صبر و حوصله‌ام را در راه‌هایی که قرار گرفتم تا به الان به خرج کردم و خواهم کرد تا وقتی که بدستش بیاورم. نمی‌دانم متوجه حرف‌هایم می‌شوید یا نه.

اما من متوجه هستم که در ذهن مارپیچیده‌ام چه هست و چه نیست.

بخش‌های سایت من

این یادداشتی است که هم می‌تواند هذیان‌ باشد هم مطلبی برای انگیزه گرفتن. قرار است این یادداشت در بخش شخصی سایتم منتشر شود. بخشی که امشب تدارکش را می‌بینم و شما می‌توانید توی فهرست بالای صفحه اون رو ببینید. حرف‌های من است. بخشی که با شما خودمانی‌تر حرف می‌زنم و حرف‌های جدی می‌ماند برای بخش تخصصی سایتم که ان را هم در فهرست بالای صفحه می‌توانید مشاهده کنید.

خلاصه

خلاصه مطلب را بخواهم بگویم این است که:

به کنجکاو بودن عادت کنید. به نوآور و خلاق بودن عادت کنید.

و در آخر

من باید بخوابم چون فردا خیلی کار دارم و اوله ماهه

اول ماه می‌تونه شروع خیلی خوبی باشه برای فعالیت‌های عقب افتاده.

برنامه‌ی من

لیست کارهایی که روز 5شنبه 1 دی ماه انجام می‌دم: (شاید براتون جالب باشه)

  1. شرکت در کلاس جبرانی دانشگاه
  2. نوشتن مقاله تخصصی سایتم
  3. خواندن زبان
  4. ورزش
  5. کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم
  6. گشت زدن در وبلاگ و خواندن مطالبی که به حوزه کارم مربوطه
  7. کار کردن روی فصل اول پایان‌نامه‌ام

شمام قبل خواب لیست کارهاتون رو بنویسید.

راستی می‌خوام به چالش نردبان نوشتن شاهین کلانتری هم بپیوندم  هر روزی 10 تا 10 دقیقه بنویسم.

و برای این که پایان حرف‌هایم بی ربط به ابتدای حرفم نباشه باید بگم که من به عشقی که نوشتن باعثش می‌شه دست یافتم. من عاشق نوشتنم.

شب بخیر

2 دلیل بی‌تفاوتی
برچسب گذاری شده در:                                     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *